Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Meslek İçi Eğitim Semineri

T.C.
HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

Genel Sekreterliği

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında 09 Şubat - 10 Nisan 2015 tarihleri arasında meslek içi eğitim semineri düzenlenecektir.

 

Seminerlere Cumhuriyet savcıları ile ceza mahkemesi hâkimleri katılabilecek olup, seminer süresince katılımcılardan kıdemli savcılar nezaretinde dosya incelemek ve tebliğname düzenlemek suretiyle uygulamada en sık yapılan hataları görmeleri ve tespit etmeleri beklenmektedir.

 

Seminerlerin süresi ve katılımcı sayısı dikkate alınarak Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından herhangi bir konaklama imkânı sunulmayacak olup, eğitime katılacakların, program süresince bağlı oldukları kurum bütçesinden yapılacak yolluk, yevmiye ve harcırah ödemeleri karşılığında kendi imkânları ile kalacak yer ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir.

 

Bu kapsamda yazımızın ceza mahkemesi hâkimlerine ve Cumhuriyet savcılarına tebliğ edilmesi ve talep edenlerin ekli listeye kaydedilerek Cumhuriyet başsavcısı ve komisyon başkanı görüşü ile birlikte 27/01/2015 tarihi mesai bitimine kadar Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Sekreterliği'ne ulaştırılması hususlarında;

 

Bilgi ve gereğini rica ederim.

 

 

Eki: Talep Formu

 

 

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.