Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Yargı Etiği İzmir Bölgesel İstişare Toplantısı

YARGI ETİĞİ İZMİR BÖLGESEL İSTİŞARE TOPLANTISI

 

 

Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi tarafından birlikte finanse edilen ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından yürütülen ‘Türkiye’de Yargı Etiğinin Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamındaki II. Bölgesel İstişare Toplantısı 6-7 Ekim 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantıya HSYK Başkanvekili Sayın Mehmet YILMAZ, HSYK 3. Daire Başkanı Sayın Metin YANDIRMAZ, HSYK 1. Daire Başkanı Sayın Halil KOÇ, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Sayın İzzet Güneş GÜRSELER, HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa DOĞRU, Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ, Prof. Dr. Gülriz UYGUR, Prof. Dr. Sibel İNCEOĞLU, Prof. Dr. İnayet AYDIN, Uluslararası uzamanlar Sayın Iver HUITFELDT, Sayın Tron GUNDERSEN, Sayın Mjriana VİNSENTİN ile İzmir, Afyon ve İstanbul illerinden hâkim ve savcı meslektaşlarımız katılmışlardır.

 

Program kapsamında İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa DOĞRU’nun salonu selamlaması ile Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Sayın İ. Güneş GÜRSELER’in konuşmalarının ardından HSYK Başkanvekili Sayın Mehmet YILMAZ açılış konuşmasını yapmış, Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ   "Yargıda Etik Sorunları ve İnsan Hakları" konulu bir sunum gerçekleştirmiştir. HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI tarafından projenin tanıtımı yapıldıktan sonra Prof. Dr. Gülriz UYGUR’un yapılacak çalışmalara ilişkin açıklamaları ile grup oturumlarına geçilmiştir.

 

İki gün boyunca Prof Dr. Gülriz UYGUR, Prof Dr. Sibel İNCEOĞLU ve Prof. Dr. İnayet AYDIN’ın moderatörlüğünde ve uluslararası uzmanlar Sayın Iver HUITFELDT, Sayın Tron GUNDERSEN ve Sayın Mjriana VİNSENTİN’in katılımlarıyla İzmir, Afyon ve İstanbul illerinden katılan hâkim ve savcı meslektaşlarımız yargıda etik sorunlar ve etik kuralları oluşturma sürecine ilişkin istişarelerde bulunmuşlardır.

 

Toplantı, moderatör hocalarımızın grup çalışmalarını özetleyen kapanış oturumu ve Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkanı Sayın Michael INGLEDOW’un kapanış konuşması ile sona ermiştir.

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.