Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
VII. Mahkemeler ve İletişim Konferansı

Uluslararası bir iletişim forumu oluşturulması amacıyla Macaristan Ulusal Yargı Ofisi ev sahipliğinde her yıl farklı konulara özel olarak odaklanılarak gerçekleştirilen Mahkemeler ve İletişim Konferansı’nın 7’ncisi, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenmiştir.

Konferansa Macaristan Ulusal Yargı Ofisi Başkanı sayın Tünde Hando’nun Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na gönderdiği resmi davet mektubu üzerine Kurulumuzu temsilen Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimleri sayın Zeki Uysal ve sayın Yunus Emre Yumuşakbaş katılmışlardır.

Yaklaşık 20 ülkeden, 80’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bu yılki Konferansın ana konuları ‘İç İletişim’, ‘Mahkemelerin Değerleri Yüceltme Görevi’ ve ‘Yüksek Profilli Davalarda İletişim’ olarak belirlenmiştir. 

Macaristan Ulusal Yargı Ofisi Başkanının açılış konuşmalarıyla başlayan Konferansın ilk gününde, Konferansın ana başlıklarıyla ilgili uluslararası alanda uzmanlığı bulunan kişiler tarafından sunumlar yapılmıştır.

İkinci günde ise, katılımcılar üç ayrı gruba ayrılmış ve yine uluslararası alanda Konferansın ana başlıklarıyla ilgili uzmanlığı bulunan moderatörler eşliğinde yukarıda belirtilen başlıkların tamamı ile ilgili olarak dönüşümlü bir şekilde üç ayrı “Çalıştay” gerçekleştirilmiştir.

Çalıştayların tamamlanmasının ardından, moderatörlerin çalışmaların sonuçları hakkında yaptıkları sunumdan sonra Konferans sona ermiştir.

 

 

Eki: Program

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.