Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
VI. Mahkemeler ve İletişim Konferansı

VI. Mahkemeler ve İletişim Konferansı

 

11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Macaristan’nın başkenti Budapeşte’de düzenlenen VI. Mahkemeler ve İletişim Konferansı’na Macaristan Ulusal Yargı Ofisi Başkanı sayın Tünde Hando’nun Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na gönderdiği resmi davet mektubu üzerine Kurulumuzu temsilen Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimi sayın Ali Rıza Ülker ve Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Tetkik Hâkimi sayın Halil Akkız katılmışlardır.

Uluslararası bir iletişim forumu oluşturulması amacıyla Macaristan Ulusal Yargı Ofisi tarafından “Mahkemeler ve İletişim” başlığı altında her yıl farklı bir konuya özel olarak odaklanılarak bu yıl 6’ncısı düzenlenen Konferansın ana konuları “Yargı Markası”, ”Online Mahkemeler” ve “Yargı Hizmetinden Memnuniyet”  olarak belirlenmiştir.

15 ülkeden, 60’dan fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bu yılki Konferansta; uluslararası alanda konu ile ilgili uzmanlığı bulunan katılımcılar konuşmacı ve moderator olarak yer almışlardır.

Konferansın ilk gününde “Yargı Markası”, ”Online Mahkemeler” ve “Yargı Hizmetinden Memnuniyet” olarak belirlenen 3 başlıkla ilgili uzmanlar tarafından sunumlar yapılmıştır.

İkinci günde ise, katılımcılar üç ayrı gruba ayrılmış ve moderatörler eşliğinde yukarıda belirtilen başlıkların tamamı ile ilgili olarak dönüşümlü bir şekilde üç ayrı “Çalıştay” gerçekleştirilmiştir. Çalıştayların ardından moderatörlerin çalışmaların sonuçları hakkında yaptıkları sunumdan sonra Konferans sona ermiştir. 

 

 

Eki: Program

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.