Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
V. Mahkemeler ve İletişim Konferansı

V. Mahkemeler ve İletişim Konferansı

 

12-13 Ekim 2017 tarihlerinde Macaristan’nın başkenti Budapeşte’de düzenlenen V. Mahkemeler ve İletişim Konferansı’na Macaristan Ulusal Yargı Ofisi Başkanı sayın Tünde Hando’nun Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na gönderdiği resmi davet mektubu üzerine Kurulumuzu temsilen Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimi sayın Zeki Uysal ve Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Tetkik Hâkimi sayın Sibel Demir Saldırım katılmışlardır.

Uluslararası bir iletişim forumu oluşturulması amacıyla Macaristan Ulusal Yargı Ofisi tarafından “Mahkemeler ve İletişim” başlığı altında her yıl farklı bir konuya özel olarak odaklanılarak bu yıl 5’incisi düzenlenen Konferansın ana konusu “Yargıda Açıklık İlkesi” olarak belirlenmiştir.

20’den fazla ülkeden, 100’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bu yılki Konferansta; uluslararası alanda konu ile ilgili uzmanlığı bulunan aralarında Avrupa Birliği Adalet Divanı İletişim Direktörü sayın William Valasidis ve Danimarka Mahkeme İdaresi Gelişim Direktörü sayın Merethe Eckhardt’ın da bulunduğu kişiler konuşmacı ve moderator olarak yer almışlardır.

Konferansın ilk gününde “Yargı İdaresinde Açıklık”, “Yargı Yetkisinde Açıklık” ve “Mahkeme Basın İletişiminde Açıklık” olarak belirlenen 3 alt başlıkla ilgili uzmanlar tarafından sunumlar yapılmıştır.

İkinci günde ise, katılımcılar üç ayrı gruba ayrılmış ve moderatörler eşliğinde yukarıda belirtilen alt başlıkların tamamı ile ilgili olarak dönüşümlü bir şekilde üç ayrı “Çalıştay” gerçekleştirilmiştir. Çalıştayların ardından moderatörlerin çalışmaların sonuçları hakkında yaptıkları sunumdan sonra Konferans sona ermiştir.

 

 

Eki: Program

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.