Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Ürdün Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

   ::: Ürdün Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti :::  

 

Ürdün Temyiz Mahkemesi Üyesi Sayın Mohammed Matruk Shadah El Ajarmeh başkanlığında, Sayın Yousef Nejip (Temyiz Mahkemesi Üyesi), Sayın Issa Almomani (Temyiz Mahkemesi Üyesi), Sayın Haqqi Khris (Gümrük İstinaf Mahkemesi Başkanı), Sayın Mohammad Al Thabi (Amman İstinaf Mahkemesi Hakimi), Sayın Masharref  Benihani (Büyük Cinayet Mahkemesi Hakimi) ve Sayın Ghazi Almaasfeh (Güney Amman Bidayet Mahkemesi Hakimi)’den oluşan 7 kişilik heyet 01 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Adalet Akademisinin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu ziyaret etmişlerdir.

Ürdün Heyetini HSYK 1. Daire Üyesi Sayın İsa ÇELİK, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ve HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgân KARYAĞDI Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir.

Kabul çerçevesinde misafir heyete HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış, Ürdün ve Türk Yargı Sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Karşılıklı ilişkilerin arttırılması temennisi ve hediye takdiminin ardından misafir heyetin  Kurulumuzdan ayrılması ile ziyaret sona ermiştir.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.