Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Uluslararası Savcılar Birliği (IAP) 28. Yıllık Konferansı ve Genel Toplantısı

Kurulumuzun üyesi olduğu Uluslararası Savcılar Birliği’nin (IAP) 28. Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu 24-27 Eylül 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilmiştir.

Konferansa çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluş tarafından katılım sağlanmış olup; Kurulumuz, Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimleri Sayın Mehmet Emre SARIYILDIZ ve Sayın Veli ÜNAL tarafından temsil edilmiştir.

Konferansın ana konusu ‘21. Yüzyılda Suçun Değişen Doğası: Zorluklar ve Yanıtlar’ olup, alt oturumlarda siber suçlar, dijital ve elektronik delillerin değerlendirilmesi, ceza adalet sistemine olan güvenin geliştirilmesi ve uluslararası işbirliğine ilişkin çeşitli konular ele alınmıştır.

Konferansta IAP Başkanı Sayın Juan Bautista Mahiques başta olmak üzere çeşitli ülke başsavcısı ve temsilcileri ile temaslar kurulmuş, ülkemiz yargı sistemi ile Kurulumuz yapısı ve işleyişi hakkında diğer katılımcılara bilgiler verilmiş, iyi ilişkilerin geliştirilmesi ve ikili işbirliklerinin gerçekleştirilmesine yönelik adımlar atılmıştır.

Son gün yapılan kapanış konuşmaları ile sonraki genel kurul ve bölgesel toplantılara ilişkin bilgilendirmelerin ardından konferans sona ermiştir.
 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.