Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Uluslararası Savcılar Birliği Genel Danışmanı Rasmuss H. WANDALL’ın Kurulumuzu Ziyareti

Uluslararası Savcılar Birliği Genel Danışmanı Sayın Rasmuss H. Wandall 23-25 Şubat 2016 tarihlerinde Kurulumuzun davetlisi olarak ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Sayın Wandall HSYK’da Başkanvekili Sayın Metin YANDIRMAZ, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI tarafından kabul edilmiş olup konuğumuza HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca söz konusu Birlik ile HSYK arasında savcıların mesleki uzmanlık alanlarına yönelik çalıştay, eğitim ve seminerler düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Sayın Wandall ayrıca Ankara programı boyunca Yargıtay Cumhuriyet Başssavcısı Sayın Mehmet AKARCA ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK’i ziyaret etmiş ve Birlik ile söz konusu birimler arasında yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

İstanbul programı sırasında İstanbul Adliyesini ve Başsavcılığını ziyaret eden Wandall buradaki görüşmelerinden sonra ziyaretini tamamlayarak ülkemizden ayrılmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.