Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
Türkiye’de Yargı Etiğinin Güçlendirilmesi Projesi Açılış Etkinliği

Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi tarafından birlikte finanse edilen ve HSYK tarafından yürütülen “Türkiye’de Yargı Etiğinin Güçlendirilmesi Projesi”nin “Açılış Etkinliği” 4 Mayıs 2016 tarihinde Ankara Sheraton Otelde Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Sayın Bekir Bozdağ’ın da katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

24 ay süreli ve 3.711.000 Euro bütçeli Proje kapsamında yargı etiği alanında mevcut durumu analiz etmek ve hakim ve savcılar için etik kodları oluşturmak, yine hakim ve savcılar ile kamuoyunun yargı etiği alanındaki farkındalıklarını ve HSYK’nın etik kodları uygulama kapasitesini arttırmak amacıyla çalışmalar yapılması planlanmaktadır.

 

Açılış programında ilk olarak bu projede Kıdemli Proje Yöneticisi olarak görev yapan HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin Başaran’ın projenin tanıtımına ilişkin yaptığı konuşmanın ardından sırasıyla, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan Vekili Sayın Emine Döğer, Avrupa Konseyi Programlardan Sorumlu Genel Müdürü Sayın Verena Taylor, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı (Büyükelçi) Hansjörg Haber ve Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Sayın Bekir Bozdağ açılış konuşmalarını yapmışlardır.

 

Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış etkinliğinin ardından öğle yemeğini müteakip program sona ermiştir.

 

Öğleden sonra ise, aralarında Yüksek Mahkemeler, Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği, ilgili sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu projenin tüm paydaşları ve projenin Eş Ortağı olan Türkiye Adalet Akademisi yetkililerinin de katılımıyla 1. Yürütme Kurulu Toplantısı yapılarak projeyle ilgili bundan sonraki süreçte yürütülecek faaliyetler planlanmıştır.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.