Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
Somali Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

   ::: Somali Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti :::  

 

Adalet Bakanlığının davetlisi olarak ülkemizde bulunan Somali Adalet ve Anayasal İşler Bakanı Sayın Farah Sheikh ABDULKADİR, Somali Başsavcısı Sayın Ahmed Ali DAHİR, Bakanlık Müsteşarı Sayın Hussein Qasim YUSUF ve Bakan Hukuk Başdanışmanı Sayın Kamil Abdullahi MOHAMMED 07.01.2015 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu ziyaret etmişlerdir.

Somali Federal Devletini HSYK İkinci Daire Başkanı Sayın Mehmet Yılmaz, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN,  HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI ve HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Erdal DEMİR Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir. Toplantıya Tetkik Hâkimleri Selahattin DOĞAN, Mehmet TAŞDEMİR, Ozan Muzaffer KÖSTÜ, Sibel DEMİR SALDIRIM ve Emine Burcu SİNOPLU da katılmıştır

Kabul çerçevesinde misafir heyete, yeni kurulan Somali Adalet Hizmetleri Komisyonuna bir örnek olmak üzere, HSYK’nın yapısı ve işleyişi ile terfi, tayin ve disiplin işlerine dair sunum yapılmış, misafir heyetin bu konulardaki sorularına cevap verilmiştir.

Karşılıklı ilişkilerin arttırılması temennisi ve hediye takdiminin ardından misafir heyetin Kurulumuzdan ayrılması ile ziyaret sona ermiştir.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.