Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
“Siber Suçlarla Mücadele Uluslararası Eğitim Programı” Kapsamında Ülkemizde Bulunan Özbekistan Ve Moldova Heyetlerinin Kurulumuzu Ziyareti

Türkiye Adalet Akademisi tarafından 24-27 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen “Siber Suçlarla Mücadele Uluslararası Eğitim Programı” kapsamında ülkemize gelen Özbekistan ve Moldova’da görev yapan savcılar ile müfettişler 26 Haziran 2024 tarihinde Kurulumuza çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.


Kurulumuz Başkanvekili Sayın Mehmet Akif EKİNCİ’nin başkanlığında, Genel Sekreter Sayın Atila ÖZTÜRK, Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Dr. Müjgan KARYAĞDI, Tetkik Hâkimleri Sayın Mehmet Emre SARIYILDIZ, Sayın Hakan BULUT, Sayın Hilal Tuğçe KILIÇ ve Kurul Müfettişi Sayın Abdulvahit ÇINAR tarafından kabul edilen heyete, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Muhittin ÖZDEMİR, Daire Başkanı Doç. Dr. Sayın Hasan Kadir YILMAZTEKİN, Tetkik Hâkimi Sayın Özden DÜLGER tarafından eşlik edilmiştir. 


Toplantıda, misafir heyete Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun yapısı, görevleri ve işleyişine ilişkin sunum yapılmasından sonra,  ülkemiz yargı sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş; Kurulumuz yapısı ve işleyişine ilişkin Bilgilendirme Kitapçığı, Türk Yargı Etiği Bildirgesi ve Türk Yargı Etiği Bildirgesi kapsamında Sosyal Medya Kullanım Rehberinin İngilizce suretleri takdim edilmiştir. Misafir heyet Başkanları ile karşılıklı soru-cevap aşamasından sonra, ülkeler arasındaki yakın ilişki ve işbirliğinin, yargı alanına da sürdürülerek geliştirilmesine yönelik temennilerin iletilmesi, karşılıklı hediye takdimi ve aile fotoğrafı çekiminden sonra çalışma ziyareti sona ermiştir.
 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.