Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
Rusya Yargı Kurulu Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

Rusya Yargı Kurulu Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti 

 

Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi Adalet Birimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Alexander Parshin başkanlığında, Rusya Yargı Kurulu Üyelerinden oluşan heyet 06 Ekim 2015 tarihinde Kurulumuzun davetlisi olarak bir çalışma ziyareti gerçekleştirmişlerdir.

 

Rusya heyetini HSYK Başkanvekili Sayın Metin YANDIRMAZ, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ve HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir.

Kabul çerçevesinde misafir heyete HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış, Rusya ve Türk Yargı Sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 

Rusya Federasyonu Yüksek Yargı Kurulu ile HSYK arasında oluşturulması planlanan ikili işbirliği için ilk görüşme yapılmış ve söz konusu işbirliğinde tüm ayrıntıların bir protokole bağlanması yönünde mutabakata varılmıştır.

 

Karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi temennisi, hediye takdim merasimi ve birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından misafir heyetin İstanbul’da ağırlanmasından sonra ziyaret sona ermiştir.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.