Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
ÖMÜR TOPAÇÖMÜR TOPAÇ
ÜYE

20.07.1970 tarihinde Tunceli Pertek'de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde ise Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Aralık 1994 tarihinde Hâkim ve Savcı adaylığını dönem birincisi olarak tamamladıktan sonra sırası ile Şebinkarahisar Cumhuriyet Savcılığı, Araban Cumhuriyet Savcılığı, Develi Cumhuriyet Savcılığı, Bandırma Cumhuriyet Savcılığı, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı, Erzurum Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevini yürütmüştür. Ekim 2014 tarihinde yapılan Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği seçiminde İlk derece Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarının yaptığı seçim ile Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliğine seçildiği, 06.06.2017 tarihine kadar HSYK 1. Daire üyesi olarak görev yapmıştır. 05.07.2017 tarihinde ise HSK Genel Kurulu tarafından Yargıtay Üyeliğine seçilmiştir. TBMM Genel Kurulu tarafından 25.05.2021 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Kuruluna üye olarak seçilmiş olup, halen bu görevi yürütmektedir.

Çeşitli Ulusal gazetelerde ve mesleki dergilerde yayınlanmış makaleleri ve Tıbbi Müdahaleden Kaynaklı Hukuki,  Cezai ve İdari Sorumluluk adlı mesleki kitabı bulunmaktadır.

Evli olup,  iki çocuğu bulunmaktadır.

 


Telefon : 0 312 204 1104 - E-Posta : omur.topac@hsk.gov.tr

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.