Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Malta Çalışma Ziyareti

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından, Malta’nın başkenti Valetta’da bulunan Uluslararası Adalet ve Hukukun Üstünlüğü Enstitüsü (IIJ) faaliyetlerinin yerinde incelenmesi ve Malta yargı kurumlarının ziyareti suretiyle Kurulda görev yapan Tetkik Hakimleri ve Müfettişlerin bilgi ve görgülerinin arttırılması amacıyla 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Malta’ya toplam 12 kişilik bir heyetle çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir. HSYK 1.Daire Üyesi sayın Mehmet DURGUN başkanlığındaki heyete HSYK 1.Daire üyesi sayın İsa ÇELİK ve Genel Sekreter Yardımcısı sayın Turan KULOĞLU eşlik etmiştir.

 

22 Mart 2017 günü sabah bölümünde Uluslararası Adalet ve Hukukun Üstünlüğü Enstitüsü ziyaret edilmiş, burada düzenlenen toplantı Enstitünün İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Direktörü sayın Reinhard UHRIG ve sayın Mehmet DURGUN tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlamış; ardından Adalet Müşaviri Sayın Süleyman ÖZAR tarafından “Uluslararası Adalet ve Hukukun Üstünlüğü Enstitüsü’nün Görevi ve Aktiviteleri” konulu, HSYK Tetkik Hakimi Zeki UYSAL tarafından da “HSYK’nın Yapısı ve İşleyişi ile 15 Temmuz Sürecinin Yargıya Yansımaları” konulu sunumlar gerçekleştirilmiştir. Aynı gün öğleden sonra programında ise, Malta/Valetta Büyükelçiliği ve Türk Şehitliği ziyaret edilmiştir.  

 

23 Mart 2017 günü ise, önce Malta Adliyesi görülmüş, ardından sırasıyla Malta Adalet Bakanı ve Malta Başsavcısı makamlarında ziyaret edilmiştir. Bu ziyaretlerde, her iki ülkenin yargı sistemleri ile ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

 

Heyetimiz çalışmalarını tamamladıktan sonra 24 Mart 2017 günü yurda dönmüştür.

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.