Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Litvanya Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

  ::: Litvanya Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti :::  

 

Litvanya Yargı Kurulu Başkanı Sayın Egidijus LAUZİKAS başkanlığında, Litvanya Yargı Kurulu Üyelerinden oluşan heyet 13 Nisan 2015 tarihinde Kurulumuzun davetlisi olarak bir çalışma ziyareti gerçekleştirmişlerdir.

Litvanya heyetini HSYK Başkanvekili Sayın Metin YANDIRMAZ, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ve HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir.

Kabul çerçevesinde misafir heyete HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış, Litvanya ve Türk Yargı Sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi temennisi, hediye takdim merasimi ve birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından misafir heyetin Kurulumuzdan ayrılması ile ziyaret sona ermiştir.

Konuklarımız bu ziyaretin ardından Kurulumuz Dış ilişkiler ve Proje Bürosu tarafından Yargıtay Başkanlığına, Türkiye Adalet Akademisine ve Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerine götürülmüştür. Bu birimlerde Türk hukuk sisteminin genel işleyişi, UYAP ve hâkim ve savcıların mesleğe kabulleri ile ilgili kendilerine sunumlar yapılmıştır.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.