Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Kura Törenine İlişkin Duyuru

T.C.
HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU  

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile İdari Yargı hâkim adaylarının kura töreni 20.02.2024 tarihinde saat 14.00’da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecektir.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne girişler saat 11.30'da başlayıp, saat 13.00'da sona erecektir.

İlgililere duyurulur. 


NOT : 

  1. Mesleğe kabul edilen hâkim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının cübbe dağıtımına ilişkin detaylar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.
  2. Kura törenine katılacak hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları en fazla beş yakını ile törene katılabilecektir, adayların kura törenine birlikte katılmak istedikleri en fazla beş (5) yakınının bilgilerini (Adı, soyadı ve T.C. Kimlik Numarası) 16.02.2024 Cuma 12.00’a kadar (anket1.hsk.gov.tr) üzerinden form doldurularak gönderilmesi gerekmektedir.
     
Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.