Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Kura Törenine Ilişkin Duyuru

T.C.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile İdari Yargı hâkim adaylarının kura töreni 27.09.2021 tarihinde saat 13.30’da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda kura törenine katılacak olan adayların Cumhurbaşkanlığı Sağlık Ünitesinin kararı gereğince kura tarihinden 24 saat öncesinde COVID-19 (PCR) testlerini yaptırmış olmaları gerekmektedir.

İlgililere duyurulur. 

NOT :

  1. COVID-19 testinin PCR testi olması zorunludur. Hızlı kit veya kan testi yaptıranların test sonucu kabul edilmemektedir.
  • PCR testini; Cumhurbaşkanlığı sağlık ünitesinde yaptırmak isteyen adaylar; 26 Eylül 2021 Pazar günü 13.30-16.00 saatleri arasında Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Millet Cami (4 Nolu Nizamiye) Kapısı’nda bulunan sağlık görevlilerine yaptırabilirler.
  • PCR testini; Cumhurbaşkanlığı Sağlık Ünitesinde yaptırmayıp da kendi imkânları ile özel hastane veya devlet hastanesinde yaptıranların, testlerini kura tarihinden 24 saat öncesinde (26.09.2021 Pazar günü) yaptırıp, test sonucunu aynı gün en geç saat 22.00’a kadar hskkura2021@gmail.com adresine PDF ortamında göndermeleri önem arz etmektedir. Test sonucunu ilgili yere bildirmeyen adaylar kura alanına alınmayacaktır. 
  1. COVID-19 salgını nedeniyle kura çekecek hâkim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının yakınları kura törenine kabul edilmeyecektir.
  2. Mesleğe kabul edilen hâkim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının cübbe dağıtımına ilişkin detaylar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.
Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.