Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Kazakistan Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

Kazakistan Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

 

 

Türkiye Barolar Birliğinin davetlisi olarak ülkemizde resmi temaslarda bulunan Kazakistan Barolar Birliği Başkanı ve aynı zamanda Kazakistan Yüksek Yargı Konseyi üyesi olan Sayın Av.Anuar TUGEL ve danışmanı Sayın Av.Kamiljan TOLKANCHİNOV ile Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Sayın Av.Kürşad KARACABEY’den oluşan heyet 4 Mayıs 2015 tarihinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu ziyaret etmişlerdir.

 

Kazakistan heyetini HSYK 2.Daire Üyesi Sayın Muharrem ÖZKAYA ve HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ile HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan KARYAĞDI Genel Kurul Salonunda kabul etmişlerdir.

 

Kabul çerçevesinde misafir heyete HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış, Kazakistan ve Türk Yargı Sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş, kurulması planlanan Türk Dili Konuşan Ülkeler Yargı Kurulları Ağı konusunda Sayın TUGEL tarafından memnuniyetleri dile getirilerek her türlü katkının sunulacağı ifade edilmiştir.

 

Karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi temennisi ve hediye takdim merasiminin ardından misafir heyetin Kurulumuzdan ayrılması ile ziyaret sona ermiştir.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.