Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
İnsan Ticareti ve Mülteci Hukuku Uluslararası Eğitim Programı çerçevesinde Ülkemizde Bulunan Cezayir, Lübnan, Tunus ve Ürdün’de Görev Yapan Hâkim ve Savcılardan Oluşan Heyetin Kurulumuzu Ziyareti

İnsan Ticareti ve Mülteci Hukuku Uluslararası Eğitim Programı çerçevesinde Ülkemizde bulunan Cezayir, Lübnan, Tunus ve Ürdün’de görev yapan hâkim ve savcılardan oluşan heyet, 7 Mart 2024 tarihinde Kurulumuza çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Misafir heyet, Kurulumuz Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Sayın Mehmet Akif EKİNCİ’nin başkanlığında 1. Daire Başkanı Sayın Halil KOÇ, Genel Sekreter Sayın Atila ÖZTÜRK, Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Dr. Müjgan KARYAĞDI, Sayın Ramazan AKIN, Sayın Murat PALA, Sayın Cem KARACA, Tetkik Hâkimleri Sayın Mehmet Emre SARIYILDIZ, Sayın Hakan BULUT, Sayın Yunus Emre YUMUŞAKBAŞ ve Sayın Hilal Tuğçe KILIÇ’tan oluşan heyetimiz tarafından kabul edilmiştir. Kabulde misafir heyete Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Muhittin ÖZDEMİR, Daire Başkanı Sayın Doç. Dr. Hasan Kadir YILMAZTEKİN ve Tetkik Hâkimi Sayın Dr. Banu Fatma GÜNARSLAN tarafından eşlik edilmiştir.

Toplantıda, misafir heyete Ülkemiz yargı sisteminin yanı sıra Kurulumuzun yapısı, görevleri ve işleyişi hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiş; Kurulumuz yapısı ve işleyişine ilişkin Bilgilendirme Kitapçığı ile Türk Yargı Etiği Bildirgesi ve Türk Yargı Etiği Bildirgesi kapsamında Sosyal Medya Kullanım Rehberinin İngilizce suretleri kendileriyle paylaşılmıştır.

Toplantıyı müteakiben gelen heyet onuruna Kurulumuzda öğle yemeği verilmiş olup, başta yargı alanında olmak üzere ülkeler arasındaki yakın ilişki ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik temennilerin ardından hediye teatisi ile çalışma ziyareti sona ermiştir.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.