Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Fransız Ulusal Yargı Okulu Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

Fransız Ulusal Yargı Okulu Direktör Yardımcısı Sayın Haffide BOULAKRAS ve beraberindeki heyet, 6 Mart 2024 tarihinde Kurulumuza çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Misafir heyet, Kurulumuz Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Sinan EKİCİ’nin başkanlığında Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Dr. Müjgan KARYAĞDI, Sayın Ramazan AKIN, Tetkik Hâkimleri Sayın Said TOPTAŞ, Sayın Hakan BULUT ve Sayın Mehmet Emre SARIYILDIZ tarafından kabul edilmiştir. Kabulde misafir heyete, Türkiye Adalet Akademisi Daire Başkanı Sayın Doç. Dr. Hasan Kadir YILMAZTEKİN ve Tetkik Hâkimi Sayın Özden DÜLGER tarafından eşlik edilmiştir.

Toplantıda, misafir heyete başta Kurulumuzun meslek içi eğitim bürosu ile mesleğe kabul bürosunun görevlerinin yanı sıra Kurulumuzun yapısı, görevleri ve işleyişi ile ülkemiz yargı sistemi hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiş; Kurulumuz yapısı ve işleyişine ilişkin Bilgilendirme Kitapçığı ile Türk Yargı Etiği Bildirgesi ve Türk Yargı Etiği Bildirgesi kapsamında Sosyal Medya Kullanım Rehberinin İngilizce suretleri kendileriyle paylaşılmıştır. Misafir heyet tarafından ise, Fransız yargı sistemi ve Fransız Ulusal Yargı Okulu’nun faaliyetleri hakkında bilgi aktarımında bulunulmuştur.

Başta yargı olmak üzere iki ülke arasındaki yakın ilişki ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik temennilerin ardından hediye teatisi ile toplantı sona ermiştir.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.