Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Danıştay ve Yargıtay Üyeliği Mazbata Töreni

::Danıştay ve Yargıtay Üyeliği Mazbata Töreni::

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nun Yargıtay ve Danıştay’da boş bulunan üyelikler için 16/12/2013 tarihinde yaptığı seçimler neticesinde, Danıştay üyeliğine seçilen 6 ve Yargıtay üyeliğine seçilen 17 üyenin cübbe giydirme ve mazbata töreni 22.01.2014 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

 

Törenin açılış konuşması Adalet Bakanı ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı Bekir BOZDAĞ tarafından yapılmış olup, konuşmadan sonra törenle yeni seçilen üyelere cübbeleri giydirilerek mazbataları verilmiştir.

 

Törene, Adalet Bakanı ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı Bekir BOZDAĞ, Yargıtay Başkanı Ali ALKAN, Danıştay Başkanı Zerrin GÜNGÖR, Askeri Yargıtay Başkanı Hâkim Tuğgeneral Ahmet Zeki LİMAN, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Hâkim Tuğgeneral Abdullah ARSLAN, Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai AKYEL, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan ERBİL, Danıştay Başsavcısı Mevlüt ÇETİNKAYA, Askeri Yargıtay Başsavcısı Hakim Kıdemli Albay Kemal BAL, Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdülkadir İLHAN, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Ahmet HAMSİCİ, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı vekili Mehmet EKMEKÇİ, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Daire Başkanı İbrahim OKUR, Yargıtay Genel Sekreteri Aydın BOŞGELMEZ, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeleri, Yargıtay ve Danıştay Daire Başkanları ve Üyeleri, Adalet Bakanlığı üst düzey yöneticileri ile yeni üyelerin aileleri katılmıştır.

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.