Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Balkan ve Avro Akdeniz Yargı Kurulları Ağı Yönetim Kurulu Toplantısı

Balkan ve Avro Akdeniz Yargı Kurulları Ağı Yönetim Kurulu Toplantısı

 

 

Kurulumuzun da kurucu üyelerinden olduğu ve 2015 yılında imzalanan anlaşmayla Balkan ve Avro Akdeniz Ülkeleri Yargı Kurulları Ağı adını alan Network’ün bu yılki Yönetim Kurulu Toplantısı 21-22 Şubat 2017 tarihlerinde dönem başkanı olan Arnavutluk’un ev sahipliğinde Tiran’da gerçekleştirilmiştir.
Toplantıya HSYK adına 1.Daire Üyesi sayın Rasim Aytin, Genel Sekreter sayın Bilgin Başaran ve Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimi sayın Zeki Uysal katılmışlardır.

 

Geçen yıl İtalya/Roma’da gerçekleştirilen XI.Konferansta bu yıl için ele alınması kararlaştırılan 1. Tarafsızlık ve Etik Kurallar, 2. Terörle Mücadelede ve Hâkimlerin Güvenliğinde Yargı Kurullarının Rolü konuları ile ilgili olarak çalışmalar yapılıp, bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

 

Ayrıca, Ağ’ın talebi üzerine ülkemizde geçen yıl yaşanan gelişmeler ışığında HSYK’nın mevcut durumu ile ilgili sayın Bilgin Başaran tarafından bir sunum yapılmıştır. 

 

Toplantıda,  XII. Genel Kurul Toplantısı’nın 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde yönetim kurulu üyesi olan Bulgaristan’ın ev sahipliğinde Burgaz’da yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.