Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
AYSEL DEMİRELAYSEL DEMİREL
ÜYE

1968 tarihinde Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde doğmuştur. Bursa Yeşil Kız İmam Hatip Lisesi’ni 1987 yılında bitirmiş, Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümünden 1989 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1994 yılında mezun olmuştur.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde ve İstanbul Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk alanında “Elektronik Pazaryeri Uygulamaları ve Taraflar Arası Hukuki İlişkiler” başlıklı çalışmasıyla tezli yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Serbest avukatlık, Emlak Konut Yönetim Kurulu üyeliği, 26.10.2014 – 06.06.2017 tarihleri arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Demirel, Cumhurbaşkanımız tarafından, 19.05.2017 tarihinde Danıştay üyeliğine seçilmiş olup Danıştay 12. Daire ve 8. Daire üyelikleri ile Başkanlık Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu ve İnsan Hakları Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. TBMM Genel Kurulu tarafından 25.05.2021 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilmiş olup, halen bu görevi yürütmektedir.

 


Telefon : 0 312 204 10 95 - E-Posta : aysel.demirel@hsk.gov.tr

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.