Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Avrupa Savcıları Danışma Konseyi’nin (CCPE) 34.Çalışma Grubu Toplantısı

Avrupa ülkelerindeki savcılık faaliyetlerinin fonksiyonları ile ilgili bilgi toplamak, savcıların ceza adalet sistemindeki rolüyle ilgili çalışmalar yürütmek ve özellikle Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi için savcılık faaliyeti ile ilgili görüşler hazırlamak üzere 2005 yılında Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin danışma organı olarak kurulmuş olan Avrupa Savcıları Danışma Konseyi’nin (CCPE) 34. Çalışma Grubu Toplantısı 15-16 Şubat 2024 tarihinde Strazburg’da (Fransa) yer alan Avrupa Konseyi Yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Kurulumuz adına, çalışma grubu üyesi olarak seçilmiş olan Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimi Sn. Onur USTALİ ve beraberinde Dış İlişkiler ve Proje Bürosu Tetkik Hâkimi Sn. Yunus Emre YUMUŞAKBAŞ katılmışlardır.

 

Toplantıda ‘Savcılık Hizmetlerinin Bağımsızlığını ve Tarafsızlığını Sağlayacak Şekilde Yönetimi’ konusunda CCPE’nin 19 No’lu Görüşünün taslağını oluşturmak üzere çalışmalar yapılmış ve diğer çalışma grubu üyeleri ve teknik uzmanlar ile görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.