Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi (CCJE) 23. Genel Kurul Toplantısı

30 Kasım – 2 Aralık 2022 tarihlerinde Fransa’nın Strazburg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi’nin (CCJE) 23. Genel Kuruluna, Ülkemizi temsilen Hâkimler ve Savcılar Kurulu Tetkik Hâkimleri Sayın Mehmet Emre SARIYILDIZ ve Sayın Yunus Emre YUMUŞAKBAŞ tarafından katılım sağlanmıştır. 

Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin üst düzey hâkim temsilcilerinin katıldığı toplantının gündemini, “Hâkimlerin İfade Özgürlüğü” başlıklı 25 No’lu Görüş taslağının değerlendirilmesi oluşturmuştur.

Toplantıda, üye ülke temsilcilerinin yorum, öneri ve değerlendirmeleri dikkate alınarak hazırlanan 25 No’lu Görüş taslağı incelenerek kabul edilmiştir. Toplantı öncesinde ve yine toplantı esnasında, söz konusu metine Kurulumuz temsilcileri tarafından katkıda bulunulmuştur.

Ayrıca, Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi’nce 2023 yılı için hazırlanacak 26 No’lu Görüşe ilişkin fikir teatisi yapılmış ve görüş konusunun “Yargı alanındaki teknolojik gelişmeler ve teknolojinin kullanımı” olması kararlaştırılmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.