Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Avrupa Hâkimleri Danişma Konseyi(CCJE) 21. Genel Kurul Toplantısı

4-6 Kasım 2020 tarihlerinde video konferans yolu ile gerçekleştirilen Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi’nin(CCJE) 21. Genel Kuruluna, ülkemizi temsilen Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Sayın Yaşar Şimşek ile Tetkik Hâkimi Sayın Ali Rıza Ülker katılmışlardır.

 

Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin üst düzey hâkim temsilcilerinin katıldığı toplantının gündemini “Yargı Bağımsızlığını Desteklemede Hâkim Birliklerinin Rolü” başlıklı 23 No’lu Görüş taslağının değerlendirilmesi oluşturmuştur. Toplantıda, üye ülke temsilcilerinin yorum, öneri ve değerlendirmeleri dikkate alınarak hazırlanan 23 No’lu Görüş taslağı incelenerek kabul edilmiştir. Ayrıca, Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi’nce 2021 yılı için hazırlanacak 24 No’lu Görüşe ilişkin fikir alışverişinde bulunulmuştur.

 

Diğer taraftan, ‘Yargı Kurullarının Gelişimi, Bağımsız ve Tarafsız Yargı Sistemleri İçin Rolleri’ başlıklı Avrupa Hâkimleri Danışma Konseyi’nin(CCJE) 24 No’lu Görüşünün hazırlanması için anılan kuruluşun sekreteryası tarafından Kurulumuza iletilen sualnâme yanıtlanmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.