Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Arnavutluk Yüksek Adalet Kurulu Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

 

Kurulumuzun resmi davetlisi olarak ülkemizde bulunan Arnavutluk Yüksek Adalet Kurulu üyeleri, aynı zamanda Balkan-Avro Akdeniz Yargı Kurulları Ağı Başkanı olan sayın Gjin Gjoni başkanlığındaki heyetle 13 Şubat 2018 tarihinde Kurulumuza bir çalışma ziyareti gerçekleştirmişlerdir.  

Misafir heyeti, HSK Başkan Vekili sayın Mehmet Yılmaz, HSK 2. Daire üyeleri sayın Alp Arslan, sayın Cafer Ergen ve Prof. Dr. sayın Ali Cengiz Köseoğlu ile HSK Genel Sekreteri sayın Fuzuli Aydoğdu ve Genel Sekreter Yardımcısı sayın Müjgan Karyağdı Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir.

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı kapsamında iki ülke yargı sistemleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş ve Türk yargı sisteminde yaşanan güncel olaylarla ilgili misafir heyetle bilgi paylaşımı yapılmıştır. Karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi temennisi, hediye takdim merasimi ve Kurulda birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından misafir heyet Kurulumuzdan ayrılmıştır.

Konuklarımız aynı gün öğleden sonra çalışma ziyareti kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaret etmişlerdir. Başsavcı sayın Mehmet Akarca tarafından karşılanan heyete Başsavcılığın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemi içerisindeki yeri konusunda bir sunum yapılmıştır.

14 Şubat 2018 günü sabah bölümünde gerçekleştirilen Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı ziyaretinde misafir heyeti Başkan sayın Yılmaz Akçil karşılamış ve hakim ve cumhuriyet savcı adaylarının staj eğitimi hakkında heyete bir sunum yapılmıştır. Daha sonra Adalet Bakanlığı ziyaretini gerçekleştiren heyet, Adalet Bakanı Yardımcısı sayın Bilal Uçar tarafından kabul edilmiş ve gerçekleştirilen toplantıda iki ülke arasındaki ilişkiler değerlendirilmiş ve Türk yargı sisteminde yaşanan güncel olaylarla ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Misafir heyetin 15 Şubat 2018 tarihinde ülkemizden ayrılması ile çalışma ziyareti sona ermiştir.    

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.