Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Amerika Birleşik Devletleri Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti

::: Amerika Birleşik Devletleri Heyetinin Kurulumuzu Ziyareti:::

 

Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Yargısal İlişkiler Komitesi Başkanı ve aynı zamanda ABD 9. Temyiz Mahkemesi (9th Circuit Court) Üyesi olan Sayın Diarmuid Fionntain O'SCANNLAIN, ABD Dışişleri Bakanlığı Yargı Birimi Sorumlusu Sayın John JASIK ve ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Hukuk Müşaviri Sayın John ENGSTROM ile beraberindeki heyet 9 Şubat 2015 tarihinde ikili işbirliğinin geliştirilmesi çerçevesinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu ziyaret etmişlerdir.

ABD heyetini HSYK Başkanvekili Sayın Metin YANDIRMAZ, HSYK Genel Sekreteri Sayın Bilgin BAŞARAN ve HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgân KARYAĞDI Genel Kurul Toplantı Salonunda kabul etmişlerdir.

Kabul çerçevesinde misafir heyete HSYK’nın yapısı, işleyişi ve Türk yargı sistemindeki yeri konusunda bir sunum yapılmış, ardından Amerikan ve Türk Yargı Sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Görüşmede temel olarak iki ülkenin işbirliğiyle gerçekleştirilmesi mümkün olan yargısal projeler ele alınmış ve işbirliğinin yakın zamanda somut projelerin hayata geçirilmesi yoluyla güçlendirilmesinde karar kılınmıştır.

Karşılıklı hediye takdim merasiminin ardından misafir heyetin Kurulumuzdan ayrılması ile ziyaret sona ermiştir.

 

    
    

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.