Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Adalet Bakanı ve HSK Başkanı Sn. Abdulhamit Gül'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İstiklal Harbimizi Cumhuriyetle taçlandırarak, milletimizin tarihe vurduğu bağımsızlık ve egemenlik mührünü tüm dünyaya 98 yıl önce bugün ilan ettik.

Egemenliğine kurulan her türlü tuzağa rağmen, iradesine, ülkesine ve demokrasisine sahip çıkan, birlik ve beraberlikle pek çok badirenin üstesinden gelen aziz milletimiz, bugün bir 29 Ekim’e daha kavuşmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı bu kutlu mirasa ebediyen sahip çıkacaktır.

Cumhuriyet,  vatan sevdalısı ve istiklal aşığı milletimizin güçlü ve güven dolu bir gelecek inşa etme arzusunun tükenmez ilham kaynağı, sarsılmaz teminatıdır. 

Cumhuriyet, aziz milletimizin mayasında bulunan kardeşliğin, ortak bir istikbale emin adımlarla yürümenin bu topraklardaki ebedi meşalesidir.

Bu meşaleyi, insan haklarına dayalı hukuk devleti anlayışımızla, ‘‘özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye’’ vizyonumuzla yarınlara kararlılıkla ulaştırıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda güçlü Türkiye hedefimize milletçe ve milli iradeden aldığımız güçle emin adımlarla yürüyoruz.

Bu duygularla Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla yâd ediyorum.

 

 

Abdulhamit Gül                 
Adalet Bakanı                   
HSK Başkanı                    

      

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.