Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
Adalet Bakanı ve HSK Başkanı Sayın Bekir Bozdağ'ın Ramazan Bayramı mesajı

Rahmet, bereket, ibadet ve bağışlanma ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak Ramazan Bayramı'na kavuşturan Rabbimize şükürler olsun.

Ramazan'ın bizlere kazandırdığı kardeşlik, sabır, dayanışma ve paylaşma hasletlerini her zaman hayatımızda devam ettirmeyi, bu ayın bereketinin, rahmetinin her zaman bizleri diri tutmasını niyaz ediyorum.

Bugün bütün dünyada ve özellikle Müslüman coğrafyalarda yaşanan acı ve zulümler, bayram günlerini huzurla, neşeyle, coşkuyla geçirmemize maalesef gölge düşürmektedir. Bir yandan bitmek bilmeyen savaşların sebep olduğu acı, kan, gözyaşı, masum insanlar ve çocuklar başta olmak üzere ölümler, diğer yandan artan İslamofobi, ayrımcılık ve ötekileştirme politikaları; birliğin, beraberliğin, paylaşmanın en güzel ve coşkuyla yaşandığı bayram günlerini buruk bir şekilde geçirmemize neden olmaktadır.

Türkiye gözyaşı ve acıların son bulması için kararlı ve cesur duruşunu sürdürmekte, sessiz yığınların sesi, haksızlığa uğrayanların umudu olmaya devam etmektedir.

Ramazan Bayramımızın ülkemize, İslam âlemine ve insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, adli teşkilatımızın, yargı camiamızın ve Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Rabbim nice bayramlara sağlıkla ve huzurla kavuşmayı nasip eylesin.

 

 

 

Bekir BOZDAĞ

Adalet Bakanı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Başkanı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.