Endonezya Cumhuriyeti Yargı Komisyonu Heyetinin Kurulumuzu ZiyaretiA+ A-

Endonezya Cumhuriyeti Yargı Komisyonu Üyesi Sayın Dr. H. Sumartoyo, Yargı Komisyonu Genel Sekreterliği Hakimlerin Göreve Alınması, Desteklenmesi ve Kapasitelerinin Artırılmasından Sorumlu Direktör Sayın Arie Sudihar ve Yargı Komisyonu Genel Sekreterliği İletişim Dairesi Görevlisi Sayın Akhmad Furqon’dan oluşan heyet 09 Aralık 2019 tarihinde Kurulumuza çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Misafir heyet, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili Sayın Mehmet Yılmaz, Genel Sekreteri Sayın Seyfi Han, Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Müjgan Karyağdı ve Kurul Tetkik Hakimleri Sayın Hüseyin Cem Eren, Sayın Veli Ünal ve  Sayın Yunus Emre Yumuşakbaş tarafından Genel Kurul toplantı salonunda kabul edilmiştir.

Toplantı kapsamında, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili Sayın Mehmet Yılmaz tarafından misafir heyete “Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yapısı, işleyişi ve görevleri” hususunda genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra, heyetin talebi üzerine “hakim ve savcıların atanması, terfisi, şikayet ve disiplin süreci ile teftiş ve değerlendirme sistemi” konularında kapsamlı bir sunum yapılmıştır.

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu | 2016