Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
22. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adaylarına İlişkin Duyuru

22. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adaylarının mesleğe kabulleri, Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından değerlendirme aşamasında olup, mesleğe kabullerinin yapılması halinde, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından kura kararnamesinde değerlendirilmek üzere, adaylardan mazereti olanların taleplerini, aşağıda bulunan link üzerinden T.C. kimlik numarası ile sicil numaralarını girerek 3 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar göndermeleri gerekmektedir. Mazeretlerine dayanak belge (görev belgesi) göndermek isteyenlerin, taleplerini link üzerinden gönderdikten sonra, dayanak belgelerini ayrıca bir dilekçeyle Adalet Komisyonları veya Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığıyla Genel Sekreterliğimize (Kararname Bürosuna) göndermeleri gerekmektedir.

Adaylardan; eşi aynı dönem hâkim veya Cumhuriyet savcısı adayı olan ya da halen hâkim veya Cumhuriyet savcısı olarak görev yapanların, bu durumlarını mazeret gerekçesinde belirtmeleri önem arz etmekte olup, halen görev yapmakta olan hâkim veya Cumhuriyet savcılarının aday olan eşlerinin talep gönderecek olması nedeniyle kendilerinin ayrıca talep göndermesine gerek bulunmamaktadır.

2019 yılı ana kararname çalışmaları 22 Şubat 2019 tarihinde başlamış olup, meslektaşlarımızın talepleri kararname takvimine uygun olarak daha önce alınmış olduğundan, 22. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları dışında kalan meslektaşlarımızın herhangi bir atanma ve mazeret dilekçesi göndermemeleri hususunda hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir.

Saygıyla duyurulur.

 

 

Mazeret Talebi Göndermek İçin Tıklayınız.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.